Ana sayfa İnternet Chrome Omnibox ile kısa yoldan tweet atabileceksiniz

Chrome Omnibox ile kısa yoldan tweet atabileceksiniz

265
0
PAYLAŞ

Google’ın en tercih edilen arama motoru olan Chrome, kullanıcılarına oldukça ilginç bir uygulama sundu. Omnibox adı verilen eklenti sayesinde kullanıcılar Chrome üzerinden Twitter’a girmeden direk tweet atabilecekler.

Chrome kullanıcılarını aktif tutmak ve yeni kullanıcılar kazanmak için her yolu deniyor. en çok tercih edilen web tarayıcı olan Chrome, adres çubuğu üzerinden sunduğu bir özellik ile dikkatleri çekti.

Omnibox ile Kolay Tweet Atacaksınız

chrome-omnibox-ile-kisa-yoldan-tweet-atabileceksinizChrome kullanıcıları artık kısa yoldan Twitter‘a girmeye gerek duymadan tweet atabilecekler. Bunun için ilk olarak Omnibox adı verilen bir eklentinin yüklenmesi gerekiyor.

Konu hakkında bilgi veren Google, Chrome üzerinden gerçekleştirilecek eklenti ile adres çubuğu üzerine yerleşecek olan Omnibox üzerinden kolaylıkla tweet atılabileceğini açıkladı.

Omnibox’un birçok farklı özelliği bulunduğunu belirten Google, bu eklenti sayesinde web siteleri içinde arama, takvim düzenlemesi ve tweet atma gibi birçok özelliğin kullanılabileceğini ifade etti.

Eklenti üzerinden tweet atmak için tek gerekenin ise Twitter hesabına erişim izni verilmesi olduğunun altı çizildi. Tüm bunların ardından tek yapmanız gereken adres çubuğuna “tw” yazdıktan sonra enter tuşuna basmak olacak. Chrome o andan itibaren tweet atmanıza hazır hale gelecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here