Ana sayfa İnternet CIA’ın Gizli Dosyaları Artık Görülebilecek

CIA’ın Gizli Dosyaları Artık Görülebilecek

551
0
PAYLAŞ

Merkezi Haber Alma Ajansı olan CIA, veritabanında bulunan milyonlarca kimsenin bilmediği belgeyi halkın erişebileceği konuma getirdi. Böylece artık isteyen herkes Dünya gündeminde olan ve merak ettikleri konulara erişebilecekler.

Dünyadaki en önemli istihbarat birimlerinden biri olan CIA, yüksek gizlilik konumunda bulunan milyonlarca dosyanın formatını değiştirerek halka açtı.

Merkezi Haber Alma Ajansı, ‘gizli’ konumunda alan milyonlarca dosyayı, gizliliğini düşük konuma getirerek resmi sitesinin üzerinden erişime sunmuş oldu. Hemen hemen 12 milyon sayfa olan dosyanın gizlilik seviyesinin düşürülmesi ile birlikte bu dosyalara resmi site üzerinden erişim kapıları sonuna kadar açıldı.

Uzun bir süredir gizlilik seviyesi yüksek olan ve artık halka açılmış olan 12 milyon sayfalık dosyaların içlerinde, UFO görüntülenmeleri, Fidel Castro suikasti, ve Nazi dosyaları ile savaş suçları şeklinde pek çok dikkat çeken konular bulunuyor. Artık isteyen herkesin göreceği dosyaların hemen hemen 50 yıllık bir geçmişleri var.

Şimdiye kadar CIA, CREST ya da CIA Records Search Tool ismi altındaki veri tabanını ilk defa halka açmış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here