Ana sayfa Mobil Çinli hacker grubu Google yöneticilerini şok etti

Çinli hacker grubu Google yöneticilerini şok etti

277
0
PAYLAŞ

Google’ın son gözdesi olarak piyasaya çıkan Pixel, Çinli bir hacker grubu tarafından 60 saniye gibi kısa bir sürede hacklendi. Telefonun güvenlik açığının bu kadar kısa sürede tespit edilmesi Google yöneticilerini şaşkına çevirdi. 

Çin’de her yıl düzenlenen PwnFest Hack yarışmasının bu seneki etkinliğinde oldukça ilginç görüntüler ortaya çıktı. Seul’de gerçekleştirilen yarışmada birbirinden yetenekli hacker gruplar birbiri ile kıyasıya yarıştı.

Hacker Grubu Hızıyla Herkesi Şaşırttı

cinli-hacker-grubu-google-yoneticilerini-sok-ettiYarışmada yer alan gruplardan biri Google‘ın yeni akıllı telefonu Pixel‘i hackleyeceğini iddia edince tüm gözleri üzerinde toplamayı başardı. Gerçekleştirilen yarışma sırasında Google Pixel‘i 60 saniye gibi kısa bir sürede hackleyen grup başta Google yöneticileri olmak üzere herkesi şok etti.

Çinli hacker grubu, hızı ve becerisi ile yarışmanın birincisi olarak 120 bin dolarlık büyük ödülün sahibi olmayı başardı. Çok güvendikleri akıllı telefonları Pixel’in 60 saniyede hacklenmesinin şaşkınlığını yaşayan Google yöneticilerin, hackerlardan açığı nasıl tespit ettikleri hakkında detaylı bilgi aldığı öğrenildi.

Google yöneticilerinden yapılan açıklamada, telefonda bulunan güvenlik açığı hakkında bilginin alındığı ve en kısa sürede açığın kapatılması için çalışmalara başlanacağı belirtildi.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here