Ana sayfa İnternet Google Chrome indirilme rakamı açıklandı

Google Chrome indirilme rakamı açıklandı

279
0
PAYLAŞ

Google’ın web tarayıcısı olarak en çok tercih edilen uygulaması Chrome oldu. Kullanıcıların çoğunun tercih ettiği Chrome’un indirilme sayısı hakkında açıklama yapıldı. 

Chrome hakkındaki veriler Chrome Dev Summit isimli etkinlikte açıklandı. Her yıl düzenli olarak yapılan etkinlik kapsamında bilgi veren Google yetkilileri, Chrome’un bir yılda 2 milyar kez indirildiğini ifade etti.

Chrome 2 Milyar Kez İndirilmiş

google-chrome-indirilme-rakami-aciklandi1Chrome ile ilgili açıklama Chrome Mühendislik Birimi Başkan Yardımcısı Darin Fisher’dan geldi. Fisher, masaüstü ve mobil üzerinden Chrome kullanan kişi sayısının 1 milyar olduğunu belirtirken, indirilme sayısının ise 2 milyar olduğunu sözlerine ekledi.

Fisher, dünya üzerinde 3.5 milyar internet kullanıcısının bulunduğunu söylerken, 1 milyar kişinin Chrome‘u tercih etmesinin tarayıcının ne kadar beğenildiğini ortaya koyduğunu ifade etti.

Yapılan açıklamalar sonucuna Chrome’un kullanıcı sayısının %50 oranda arttığı da öğrenildi. Chrome’un Google için oldukça önemli bir yere sahip olduğunun altını çizen Fisher, bu rakamın daha da artmasını beklediklerinin altını çizdi. Chrome, Google’ın ilk arama motoru olarak çıkmadığı halde ilk günden beri büyük ilgi görmeye devam ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here