Ana sayfa İnternet Dikkat, Ölümcül Yeşil Ekran Geliyor

Dikkat, Ölümcül Yeşil Ekran Geliyor

292
0
PAYLAŞ

Windows 10’un gelecek aylarda yeni güncellenmesinin yayınlanması bekleniyor. Yapılacak yeni güncelleme ile ekran hatası olan mavi ekran yerini yeşil ölüm ekranına bırakacak.

Windows kullanıcılarının görmek istemediği hatalardan olan mavi ekran gelecek aylarda yeni çıkacak güncellemeden sonra yerini yeşil renge bırakacak. Daha önce Windows 8’de çıkan mavi ölüm ekranından kurtulmak için QR kodlarının bulunduğu bir güncelleme yayınlamıştı. Sürekli güncelleme yapan Windows 10 işletim sistemi ile ilgili olarak önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan güncelleme ile sistem çöktü hatasını gösteren mavi ekran bundan sonra yeşil ekran olarak karşımıza çıkacak.

Windows’un üst düzey program yöneticisi olan Matthijs Hoekstra, 28 Aralık tarihinde Twitter’dan Windows 10 yapı 14997’de şimdilik hiç kimsenin fark etmediği bir değişikliğin olduğunu belirtti. Matthijs Hoekstra’nın ‘büyük değişim’ biçiminde açıkladığı şeyin ne olduğunu @Chris123NT isimli twitter kullanıcısının yayınladığı bir fotoğraf ile ortaya çıktı.

Değişen renk haricinde eski hata ile aralarında bir farkın olmadığı değişikliğin asıl altında yatan şeyler önümüzdeki aylarda netleşeceği bekleniyor. Güncelleme yaparak programı kullananların bu ekranı görmemeleri umut ediliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here