Ana sayfa İnternet Google, Chrome için önemli bir karar aldı

Google, Chrome için önemli bir karar aldı

271
0
PAYLAŞ

Opera’nın geçtiğimiz günlerde arama motorunda sürekli olarak  yayınlanan reklamları engellemek için hazırladığı seçeneğin ardından bir adım da Google’dan geldi. Google, Chrome üzerinden verilen reklamları engellemek için önemli kararlar aldığını açıkladı. 

Arama motorları üzerinden izinsiz olarak sunulan reklamlar kullanıcıları çileden çıkarmaya başladı. Sürekli olarak reklamla karşılaşmak istemeyen kullanıcıların şikayeti üzerine ilk olarak Opera tarayıcısı olan Brave üzerinden istenmeyen reklamlara karşı önlem almaya başladı.

Google Her İki Tarafı da Üzmemeye Çalışıyor

google-chrome-icin-onemli-bir-karar-aldiOpera’nın aksine Google çok daha yumuşak bir tavır sergilemek istediğini açıkladı. Hem kullanıcılarını memnun etmek, hem de reklam veren firmaları küstürmemek için çabalayan Google, bambaşka yollar deneme kararı aldı.

Her tarafın gönlünü aynı anda yapmaya kararlı olan Google, Chrome üzerinden verilen reklamları tamamen ortadan kaldırmak yerine biraz azaltma yoluna gideceğini açıkladı.

Alınan bilgiye göre Chrome’dan yapılan reklamlar artık daha az olacak ve özellikle 2G bağlantısı kullananlara özen gösterilecek. Az da olsa reklam yayınlamaya devam edecek olan Google, bu sayede hem kullanıcılarını bunaltmayacak hem de firmalarla işbirliği yapmaya devam edecek.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/tekcom/public_html/wp-content/themes/Newsmag/includes/wp_booster/td_block.php on line 997

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here