Ana sayfa İnternet Google Earth sayesinde uzaya yolculuk yapabileceksiniz

Google Earth sayesinde uzaya yolculuk yapabileceksiniz

255
0
PAYLAŞ

Google Earth insanların yolculuklarının sınırlarını bir hayli genişletme kararı aldı. VR teknolojisini sonuna kadar kullanan Google Earth, kullanıcılarına uzayın derinliklerini sonuna kadar açtı. 

Google Earth‘in sunduğu bu özellik kısa sürede kullanıcıların dikkatini çekti. Bir süredir üzerinde çalışılan bu yenilik ile ilgili açıklama Google’dan geldi. Google, kullanıcılarının uzaya gitmesine yardımcı olacak bu özelliği sunmaya başladıklarını açıkladı.

Google Earth Üzerinden Uzay Nasıl İzlenecek?

google-earth-sayesinde-uzaya-yolculuk-yapabileceksiniz1Google Earth üzerinden uzaya yolculuk yapmak için VR gözlüklerinden bir tane edinmek gerektiğini açıklayan Google, kullanıcıların bu gözlük sayesinde kendisini bir anda uzayın derinliklerinde bulabileceğini söyledi.

Google Earth VR desteği sayesinde kullanıcıların uzaya gidebileceklerini belirten Google, bunun için şimdilik HTC VR gözlüğünün kullanılabilir olduğunun altını çizdi.

Google’ın bu yeni özelliği sayesinde artık Google Earth üzerinden istediğiniz ülkeye gidebilecek, dağların zirvesinde gezebilecek hatta uzaya çıkarak dünyayı izleyebileceksiniz.

Şu anda gelişme aşamasında olan özellik hakkında açıklama yapan Google, dünyanın çok büyük olduğunu ve bu nedenle şu anda her yerin Google Earth VR ile görüntülenemediğini açıkladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here