Ana sayfa Sosyal Medya Mark Zuckerberg hacker şoku yaşadı

Mark Zuckerberg hacker şoku yaşadı

242
0
PAYLAŞ

Sosyal medya devi Facebook’un kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg’in başı hackerlarla dertte. Ünlü isme ait olan sosyal medya hesaplarından birinin daha hackerlar tarafından ele geçirildiği öğrenildi. Çalınan hesabın durumunda ise “Mark iyice şamar oğlanına döndü” şeklinde bir yazı bulunduğu açıklandı. 

Mark Zuckerberg‘in hesaplarına yönelik saldırılar ilk defa gerçekleşmiyor. Daha önceden de OurMine adı verilen bir hacker grubunun Zuckerberg’in hesaplarına dadandığı ve Twitter, Instagram, Pinterest hesaplarının hacklendiği belirtilmişti.

Zuckerberg Yine Hacker Kurbanı Oldu

mark-zuckerberg-hacker-soku-yasadiHacker gruplarından bir türlü kurtulamayan Zuckerberg, dün bir kez daha hacker şoku yaşadı. Ünlü isme ait olan Pinterest hesabının hackerlar tarafından ele geçirildiği öğrenildi. Hack işlemini yapan grubun yine OurMine olduğu açıklanırken, ele geçirilen hesabın durum mesajında yazanlar ise herkesi şaşkına çevirdi.

Mark Zuckerberg’e ait olan hesabı ele geçiren hacker grubunun durum mesajı olarak “Merak etmeyin, sadece güvenliğinizi test ediyoruz” yazdığı belirtildi. hesabın hacklendikten kısa bir süre sonra tekrar geri alındığı ve durum mesajının düzeltildiği de gelen bilgiler arasında yer aldı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here