Ana sayfa Mobil iPhone 7 ile uyuyan kadının kolu yandı

iPhone 7 ile uyuyan kadının kolu yandı

275
0
PAYLAŞ

Son dönemlerde akıllı telefonlar ile ilgili gelen haberlere bir yenisi daha eklendi. iPhone 7 kullanan hamile bir kadın telefonuyla uyuyakalınca olanlar oldu. Talihsiz kadının kolunda 2. derece yanık oluştuğu tespit edildi. 

Olay Avurtralya‘da yaşandı. Melanie Tan Pelaez isimli hamile bir kadının gece yatakta telefonu ile video izlerken uyuyakaldığı ve sabah kalktığında kolunda yanık oluştuğu öğrenildi.

Telefonla Uyuya Kalınca Kolu Yanmış

iphone-7-ile-uyuyan-kadinin-kolu-yandiTalihsiz kadının yatakta yatarak video izlemeyi çok sevdiği ve olayın olduğu gece de şarja taktığı iPhone 7 telefonu ile video izlemeye başladığı ancak bir süre sonra uyuya kaldığı belirtildi.

Telefonu kolunun üzerine düşen genç kadın sabah acı içinde uyanırken, kolunda 2. derece yanık oluştuğunun tespit edildiği öğrenildi. Hemen hastaneye giden Pelaez’in doktor kontrolünden geçtiği belirtilirken, hamile kadının bebeğinde ise herhangi bir sıkıntı olmadığı açıklandı.

doktor raporu ile de kolunun iPhone 7 tarafından yandığı kesinleşen talihsiz kadının estetik ameliyat olması gerektiği ifade edilirken, telefonun Apple‘a ait bir mağazadan alınmış olması da kafaları karıştırdı.

Uzmanlar ise konu hakkında yaptıkları açıklamada telefonun şarj olduğu sırada hava ile bağlantısının kesilmesi durumunda inanılmaz derecede ısınabileceğinin altı çizilirken, kullanıcılara bu konuda uyarıda bulunuldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here