Ana sayfa İnternet Müjde, Adil Kullanım Kotası Artık Kalkacak

Müjde, Adil Kullanım Kotası Artık Kalkacak

251
0
PAYLAŞ

İnterneti çok kullanan kişilerin zaman zaman sıkıntı çektikleri konu olan Adil Kullanım Kotası hakkında iyi haber geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Ahmet Arslan, Adil Kullanım Kotası uygulaması hakkında açıklamalar yaparken 2018’de kaldırılacağını da sözlerine ekledi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Ahmet Arslan, internet kullanıcılarını sevindiren açıklamalar yaptı. Sınırsız paket olarak satılan internet paketlerinde belli bir kota sınırından sonra internet hala sınırsız kullanılabiliyor ama o sınırdan sonra araya Adil Kullanım Kotası uygulaması giriyor ve bundan dolayı da hız düşümü yaşanıyor.

Ülke çapında genel olarak en fazla tercih edilmekte olan 16 mbps hızındaki internet paketleri hemen hemen ayın ortasına bile gelmeden adil kullanım kotası devreye giriyor, böylece hız da otomatik olarak 3 mbps seviyelerine düşüyordu. Ayrıca günümüzde gelişen teknoloji sebebi ile oyun, film ve müzik dosyalarının boyutları ciddi oranda artmış durumda olduğu görülüyor.

Mesela bir oyun indirmek istendiğinde indirilen oyunun güncellemeleri ile birlikte ortalama olarak 30 GB gibi bir indirme işlemi gerçekleştiriliyor. Buda demek oluyor ki 2 oyun indirdiğinizde Adil Kullanım Kotası dolmuş oluyor.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olan Ahmet Arslan bu konuda müjde vererek

2018 yılında Adil Kullanım Kotası uygulamasının kalkacağını duyurdu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here