Ana sayfa Sosyal Medya Snapchat halka açılma kararı aldı

Snapchat halka açılma kararı aldı

285
0
PAYLAŞ

Son dönemin en dikkat çeken sosyal ağlarından biri olan Snapchat, oldukça önemli bir karar aldı. Snapchat’ın çatı şirketi olarak bilinen Snap Inc. halka açılma kararı aldıklarını ve bunun için gerekli başvuruyu gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Sosyal platformun halka arz edilmesi ile birlikte 4 milyar dolar gibi bir kar amaçlandığı öğrenilirken, Snapchat‘in kendisi için bir değer de belirlediği ifade edildi.

Marka Değerini 25 – 35 Milyar Dolar Olarak Belirlemişler

snapchat-halka-acilma-karari-aldi1Snapchat‘in marka değerini belirlediği öğrenilen şirketin hedeflediği değerin 25 – 35 milyar dolar arasında olduğu öğrenildi. Halka arz için başvuruda bulunan sosyal ağın bu durumu gizli tuttuğu belirtilirken, bu durumun gizli tutulmasında en önemli nedenin Snapchat’in yıllık gelirinin 1 milyar doların altında bulunması olduğu açıklandı.

Snapchat’in halka arz edilmesinin önümüzdeki mart ayından itibaren geçerli olacağı ve bu işlemin sonucunda da hedeflenen marka değerine çıkmak için çalışmaların devam edeceği belirtildi.

Snapchat, kullanıcılarına sunduğu birbirinden farklı uygulamalar ile dikkatleri kısa sürede çekmeyi başarmıştı. Birçok devin uygulamayı satın almak istemesine rağmen bunu kabul etmeyen Snapchat, halka açılmayı daha uygun buldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here