Ana sayfa Sosyal Medya Twitter hakaretle mücadele için yeni yöntemler geliştirdi

Twitter hakaretle mücadele için yeni yöntemler geliştirdi

275
0
PAYLAŞ

Sosyal paylaşım sitelerinde milyonlarca insan her türlü paylaşımı özgürce yapıyor. Ancak bazı paylaşımlar içerdiği hakaretler nedeniyle özellikle siteye büyük zararlar veriyor. 

Bu sorunla en çok karşı karşıya kalan site ise Twitter oluyor. Twitter üzerinden sürekli hakaret içeren mesajlar paylaşılması, sosyal ağın marka değerinin de düşmesine neden oluyor.

Twitter’dan Hakaretlere Karşı Önlem

twitter-hakaretle-mucadele-icin-yeni-yontemler-gelistirdi1Twitter’ın son dönemde satışa çıkmasına rağmen bir türlü hiçbir şirket tarafından alınmamasının nedeninin de hakaret içerikli mesajların sayıca fazla olması olarak gösterildi.

Bu durumdan çok rahatsız olan Twitter, hakaret içeren mesajlar ile ilgili önlem alma kararı verdi. Yapılacak yeni düzenlemeler sonucunda kullanıcılar bazı özellikleri sessize alma hakkına sahip olabilecek.

Sessize alınacak olan özellikler arasında kişiler, anahtar kelimeler, terimler, kullanıcılar, emojiler ve etiketler de yer alabilecek. Kullanıcılar bu uygulama sayesinde kendilerini rahatsız eden, hakaret eden ve rahatsız eden tüm mesajları uzaklaştırabilecek ve sessize alabilecekler.

Yeni düzenleme ile birlikte istemediğiniz bir kişi sizi istemediğiniz bir konuda etiketlemeye devam ederse, bu durumu da durdurma hakkına sahip olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here