Ana sayfa Sosyal Medya Twitter QR kodu ile takip özelliğini sunacak

Twitter QR kodu ile takip özelliğini sunacak

281
0
PAYLAŞ

Son dönemde oldukça kan kaybeden ve bir türlü çıkış yolu bulamayan Twitter, yeni özellikler denemeye devam ediyor. Bunlardan sonuncusu da QR kodu özelliği oldu. Twitter, Snapchat üzerinden sağlanan özelliği kopyalama kararı aldı.

Sosyal ağlar üzerinde en çok yapılan hareketlerin başında birbirlerinden en beğenilen uygulamaları çalmak gelir. Bu hareketi en çok uygulayan sosyal ağ Facebook olarak bilinirken, bu akıma yeni katılan isim Twitter oldu.

Twitter QR kodunu Kullanacak

twitter-qr-kodu-ile-takip-ozelligini-sunacak1Bir süre önce Snapchat‘ten kaldırılan özelliklerden biri olan QR kodu özelliği, Twitter üzerinden kullanıma açıldı. QR kodu sayesinde istenilen hesap kolaylıkla takibe alınabiliyor.

Twitter üzerinden görebileceğiniz bir hesabı QR kodu sayesinde tarayarak hemen takibe alabileceksiniz. Özelliğin kullanıma başlanması için yeni sürümün yüklenmesi gerekiyor.

Beta sürümle sunulan bu yeni özelliğin iOS işletim sistemi üzerinden Profil>Ayarlar>QR kodu üzerinden ayarlanması oldukça kolay olacaktır. Android işletim sisteminde ise sadece menü üzerinden QR kodu yazan yere tıklamanız yeterli olacaktır.

QR kodu özelliği ile sadece kendi kodunuzu değil istediğiniz her kodu görme imkanına sahip olacaksınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here