Ana sayfa Mobil Whatsapp Güvenlik Önlemlerini Artıyor

Whatsapp Güvenlik Önlemlerini Artıyor

324
0
PAYLAŞ

Son zamanlarda anlık mesajlaşma programları kullanıcıların özel içeriklerini koruma altına almak adına farklı bildirimler yapıyor. Bu özellik Whatsapp uygulamasınada geliyor olabilir.

Snapchat, Periscope, Instagram gibi anlık mesajlamaya izin veren uygulamalar, ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bir bildirim gönderiyor. Bu özelliğin Whatsapp’da geleceği iddaası ortaya atıldı.

Whatsapp ekran görüntüsü bildirimi geliyor

Sosyal ağlar ve mesajlaşma uygulamaları, kullanıcıların gizliliğini korumak adına şifreleme işlemlerinin yanında, ekran görüntüsü alındığında karşı tarafa bunu bildirme özelliğini kullanmaya başladı. Bu özellik, konuşma pencerelerinde ekran görüntüsü alındığında karşı tarafın bundan haberdar olmasını sağlıyor.

Son zamanlarda ortaya çıkan bir iddiaya göre Whatsapp uygulamasında da bu sistemin kullanılmaya başlayacağı yönünde. Bu sistem kullanıma sunulursa, Whatsapp konuşmalarından alınan ekran görüntüleri karşı tarafa bildirimler olarak gidecek. Whatsapp tarafından resmi olarak duyurulmasa da bu güncellemenin 5 Şubat sonrasında önce Beta kullanıcılarına sonra da tüm kullanıcılara sunulacağı ortaya atılan iddialar arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here