Ana sayfa Mobil WhatsApp Rekor Kırdı

WhatsApp Rekor Kırdı

332
0
PAYLAŞ

1 milyar kullanıcı olan WhatsApp, her geçen gün hızla büyüyor. Küçükten büyüğe herkesin kullandığı WhatsApp yılbaşı gecesinde 63 milyar mesajı ile bir rekora imza attı.

Ekim 2014’te WhatsApp, Facebook tarafından satın alındı ve kullanıcı sayısını hergün katlayarak aylık 1 milyar kullanıcı sayısına kadar ulaştı. Böylece WhatsApp, Facebook’un diğer mesajlaşma uygulaması Messenger’ı oldukça geride bırakarak ilk sıraya oturdu.

GSM operatörlerinin kullanıcılara sağlamış olduğu ücretsiz mesajlaşma servisleri olduğu halde akıllı telefona sahip pek çok kullanıcısı WhatsApp ile mesajlaşmayı tercih ediyor.

Çoğu özel gün kutlama mesajları da WhatsApp üzerinden gönderiliyor. Yeni yıla girdiğimiz saatlerde de WhatsApp uygulaması kullanılarak 63 milyar mesaj gönderildiği kaydedildi.

Gönderilen bu mesajların 7.9 milyarı görüntü içerirken 2.4 milyarı da videodan oluştu.
WhatsApp kendini durmadan yeniliyor. 2016 yılının Nisan ayında uçtan uca şifreleme özelliği getirilen WhatsApp, 2016 yılı Kasım ayında da uzun bir süredir gelmesi beklenen video ile görüşme özelliğine de kavuşmuş oldu. WhatsApp’ın her geçen gün kullanıcının artmasında yeni eklenen bu özelliklerin rolünün büyük olduğu söyleniyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here