Ana sayfa Sosyal Medya Whatsapp’ta Hareketli Resim Dönemi

Whatsapp’ta Hareketli Resim Dönemi

511
0
PAYLAŞ

WhatsApp‘a son zamanlarda oldukça sık yenilik geliyor. Son gelen özellik ile birlikte Android işletim sistemi ne sahip akıllı telefon kullananlar sevinecek. WhatsApp’a getirilen son yeniliklerle artık uygulamaların üzerinden hareketli görüntü dosyaları aranıp gönderilebilecek. Bununla birlikte bir yenilik daha getirilerek bundan sonra tek bir seferde gönderilmekte olan medya sınırı da artırılmış oldu.

Bilindiği gibi WhatsApp’a geçen aylarda GIF alma ya da gönderme özelliği geldi. iOS’ta a kullanılmakta olan bu yenilik, Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefon kullanıcılarında henüz aktif değil. Bu yüzden Android işletim sistemini kullananlar iPhone kullanıcıları kadar kolay bir şekilde GIF gönderemiyor.

Android işletim sistemi kullanıcıları ise hareketli görüntü göndermek istediklerinde, telefonuna kaydetmiş oldukları GIF‘lerden seçerek gönderiyor. WhatsApp’a gelen bir özellik sayesinde bundan sonra Android işletim sistemini kullananlar da WhatsApp ile GIF arayarak, karşıdaki kişiye gönderebilecek. Bu özelliği sadece emoji işaretini tıklayarak ve GIF’i seçerek kolayca yapacaklar.

WhatsApp‘ta yapılan bir başka değişiklik ile medya paylaşımı sayısı artmış oldu. Şimdiye kadar WhatsApp’ta 10’dan fazla fotoğraf ya da video gönderilemiyordu. Getirilen bu yenilikle birlikte sınır 30’a kadar çıkmış oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here