Ana sayfa Mobil Yeni Yılda Apple, App Store’da Satış Rekoru Kırdı

Yeni Yılda Apple, App Store’da Satış Rekoru Kırdı

336
0
PAYLAŞ

Apple’ın uygulama mağazası olan Apple, 2017 yılının ilk ayı satış rekoru kırdı. Yeni yıla satış rekoru ile giren Apple bir açıklama yaptı ve 1 Ocak 2017 tarihinde 240 milyon dolar tutarında satış yaptığını ve bunun App Store, tarihinde bir gün içerisinde şimdiye kadar olan en yüksek satış rakamı olduğunu belirtti.

App Store, yeni yıl satışlarında da rekor kırarken, geliştiricilerin 2016’da elde ettikleri gelir, 2015 yılına göre % 40 artıp 20 milyar doların üzerine çıktı. Bilindiği gibi App Store 2008 yılında piyasaya sunulmuştu ve o zamandan beri geliştiriciler, müşterilere iPhone, iPad, Apple TV Apple Watch ve Mac için App Store üzerinden uygulama deneyimleri sunup 60 milyar doların üzerinde bir gelir elde etti.

Kullanıcılar, 2016 Aralık ayında 3 milyar doların üzerinde olan App Store harcamaları ile tüm zamanların en yüksek satın alma rekorunu kırdı.

Yine aynı ayın içinde piyasaya çıkmasının hemen ardından Nintendo’nun Super Mario Run oyunu, yalnızca dört günün içinde 40 milyondan daha fazla indirilip tarihe geçmişti. Ayrıca Super Mario Run yılbaşında en fazla indirilen oyun oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here